Neden Küba

Küba’da Sağlık Turizmi

Küba, iyi gelişmiş ve yaygın bir sağlık sistemine sahip bir ülkedir. Güney Amerika’nın bu güzel ülkesi özgün tedavi seçenekleri geliştirmiş olması sebebiyle sağlık alanında ilgi ve takdir toplayan bir ülkedir. Küba birçok başka ülkeye doktor, sağlık personeli göndermesi ile de tıp alanında eğitim kalitesini kanıtlamıştır. Küba kendi halkına yönelik sağlık hizmetleri ücretsiz şekilde sunar bu sayede Kübalılar sağlık hizmetine kolay ve ücretsiz ulaşır. Sağlık Turizmi kapsamına giren  yabancı hastalar ise “Küba Sağlık Hizmetleri Kurumu” aracılığıyla adada tedavi görebilmektedirler.

Küba sağlık turizmi kapsamında yabancı hastalara sunabileceği 150’nin üzerinde özel, kişiselleştirilmiş tıbbi program içermektedir. Özellikle kanser, gece körlüğü, sedef, diyabetik ayak ülseri, vitiligo ve saçkıran tedavilerinde Küba dünyanın en başarılı tedavi lokasyonu olarak kabul edilir. “Küba Sağlık Hizmetleri Kurumu”nun verdiği diğer başka hizmetler arasında sağlık kontrolleri, bağımlılık mücadele, uyuşturucuyu bırakma programları ve akademik kurslar da mevcuttur.

Neden Küba’nın sağlık sistemi?

Tedavisi olmayan hastalıklar için ilaçlar

Küba’da doktorlar oldukça iyidir. Küba’da yapılmış araştırma ve deneyler sayesinde tedaviler ve geliştirilen moleküllerle üretilen Heberprot P75, Heberprot P, Vidatox, Melagenina Plus, Cimavax – Egf, Vaxira, CimaHer gibi ilaçlar keşfedildi. Her geçen gün çalışmalar gelişerek devam ediyor.

Neden Küba

Kaliteli hastaneler

Küba’da çok başarılı ve dünyaca tanınan sağlık sunucuları (hastane/tıp merkezi), yetişkin sağlık ekibi ve en son teknoloji – modern teknikleriyle en kaliteli bakım vermek amacıyla  görev yapmaktadır.

Neden Küba

Her 150 Küba vatandaşına 1 doktor

Küba’nın nüfusu yaklaşık olarak 11 milyondur. Her 150 Küba vatandaşına 1 doktor düşmektedir. Küba sağlık alanında en iyi olan ülkeler arasındadır.