Sağlık Seyahatinizde Süreç

Tedavi öncesi ve sonrası 7/24 ulaşabileceğiniz bir destek ekibi ile sağlık yolculuğunuzda yanınızdayız.

Hastaya ait kişisel bilgiler, hastalığa ilişkin tıbbi raporlar ve hastalığınızın özgeçmişi (epikriz) bize ulaşması

Küba’daki hastane ve doktorlarla koordinasyon halinde olan uzman arkadaşımız belgeleri Türkçeden İngilizceye/İspanyolca ya çevirip Küba Sağlık Hizmetleri Kurumu’na iletecektir. Küba Sağlık Hizmetleri Kurumu hastaya tedavi süreci hakkında tüm bilgilendirme ve tedavi koordinasyonunu yapan kurumdur.

Hastaya ait rapor ve diğer  belgelerin Küba’da ki yetkililere düzgün bir şekilde iletilmesinin ardından yaklaşık bir hafta içinde tedavi talebi onaylanır veya reddedilir. Talebin onaylanmasını tedavi tarihinin belirlenmesini ve tedavinin maliyetini bizlere bildireceklerdir.

Tedavinin nerede yapılacağına, Küba’da ya da doktorların izniyle hastanın kendi ülkesinde tedavi edileceğine (ilacın getirilmesi) dair karar verilir.

Sağlık yolculuğu beraber planlanır koordineli bir şekilde süreç yürütülür. Organizasyonumuz Türkiye’den(ya da başka bir ülkeden) yola çıktığı andan itibaren komple bakımı, Havana Havalimanı’nda karşılamayı, ulaşım ve konaklamayı, otelden hastaneye servisi ve Türkiye’ye geri dönüşe kadar tıbbi tedavi ve bakımı içerir.

Küba Sağlık Hizmetleri Kurumu hastayı muayene ettikten sonra hastanın devamlı olarak hasta elektronik veri tabanına girmesini sağlar. Bütün bilgi arşivlenir, hasta talep ettiğinde tüm raporlarını teslim alabilir. Veri tabanı güncellenmesi için hastanın sağlık durumu ile ilgili herhangi bir değişim olursa bize bildirmesi gerekir.

Küba sadece dünyanın en çok turist çeken yerlerinden biri değil, tedavi ve rehabilitasyon için de tercih edilen Küba hükümeti ve Kübalı araştırmacılar son 30 yıl içinde biyoteknoloji ve immünoterapi alanlarındaki başarıları ile dikkat çekmişlerdir. Dünya Sağlık Örgütüne göre biyoteknoloji alanında çalışan Kübalı araştırmacılar kanseri önleme yöntemleri ve tedavileri geliştirme konusunda önemli ilerlemeler kat ederek, kanseri ölümcül bir hastalıktan kronik bir hastalığa dönüştürmüştür.

Whatsapp üzerinden bize istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz

Aklınızdaki her soruyu cevaplamak için hazırız